TİP2 Diyabette uzman diyetisyen

Diyabet beslenmesinde uzman diyetisyen

Günümüzün yaşam tarzı , çalışma şekli ve gelişen teknoloji sonucunda, daha çok yavaş bir hayat geçirdiğimizden dolayı, hareketsiz bir hayat sonucu olarak diyabet hastası oranı hızlı bir şekilde armaktadır.

Diyabet – Şeker hastalığı en sinsi hastalıklardan biridir.

Aslında kolay bir hastalık gibi görünsede, kullanılan diyabet ilaçları şeker hastalığını bitirmemekte sadece kontrol atlından tutmaya çalışmaktadır. Diyabet hastalığında beslenme şekli bilinmediği için yada çok dikkat edilmediğinden dolayı hastalık her geçen gün ilerlemekte,  insülin direnci ile başlayan süreç,  insülin kullanımı ve daha sonra el ayak kesilmesi , gözlerin kör olmasına kadar giden bir sürece dönüşmektedir.

 

Diyabet hastalığında önemli olan, ilaçlar ile  diyabet ile yaşamak değil,  ilaç kullanımını süre kazanmak olarak düşünüp, asıl hedef ilaçsız, şeker hastalığından kurtum diyebileceğiniz bir duruma gelmenizdir. Yani diyabetten kurtuldum artık ilaç kullanmıyorum diyebilmenizdir.

 

TİP2 Diyabet hastası – şeker hastası olup, diaformin gibi haplar yada insülin kullanırken, yapılması gereken  diyabette uzman diyetisyen kontrolünde uyguluyacağınız bir diyet ile  yeme alışkanlığını tamamen değiştirmek ve zaman içinde insülin yada haplardan kurtulmanızdır.

Bilinmesi gereken önemli bir konu , şeker hastalığı bay ve bayanlarda birçok yan hastalıkların oluşmasına  sebep olduğu bilinmelidir. Bunlardan en önemlisi kan damarlarının,  özellikle kılcak damarların daralmasına sebep olması ve bunun sonucunda da kalp krizi geçirme riskinin oldukça yüksek olmasına sebep olmasıdır. Şöyleki,  şeker hastalı olan bir kişinin kalp krizi geçirme riski, daha önce kalp krizi geçirmiş bir  kişinin , ikinci defa kalp krizi geçirme riskine eşittir.

Bu şu demek oluyor aslında, şeker hastaları yani diyabet hastaları yanlarında , şeker ilaçları yanı sıra, kalp krizi geçirmeye karşı bir kalp krizi geçirenlerin kullandıklar dil altı haplarını  da yanlarında bulundurmaları gerektiğidir. Durum o kadar ciddidir. Tabiki en güzeli, iyi bir diyetisyen kontrolünde, beslenme alışkanlığınızı değiştirerek , diyabetten tamamen kurtuldum diyebilmeniz ve diyabetten kurtulanlar listesine adınızı yazdırmanıdır.

Şeker hastalığı öldürmez süründürür derler ya doğrudur, Şeker hastalığı eğer dikkat etmez iseniz sizi sinsice ölüme götürür. Fakat şeker hastalığını bir uyarıcı olarak görüp, daha bilinçli yemeye içmeye başlarsanız, şeker hastalığını fırsata çevirmiş olursunuz ve kısa sürede  ölmeyip, normalden daha uzun yaşarsınız.

Diyabet hastalığının Erkekler için önemli etkisi ise erkeklik performansını oldukça azaltması , hatta ailevi sorunlar oluşturacak düzeye bile çıkabilmesidir. O nedenle, erkekler için  genç yaşlarda diyabet olmak bam başka bir probleme sebep olabilmekte, hatta boşanmalara bile sebep olabilmektedir.

 

BURADA BİLMENİZ GEREKEN, EĞER TİP2 DİYABET KONUSUNDA BİLGİLİ, TECRÜBELİ BİR DİYETİSYEN KONTROLÜNDE DİYET İLE ,  TİP2 DİYABETTEN TAMAMEN KURTULABİLECEĞİNİZDİR,

TABİKİ EĞER SİZ İSTERSENİZ.

KARAR SİZİN.

 

DİYABET KONUSUNDA UZMAN BİR DİYETİSYEN İLE GÖRÜŞMEK İÇİN LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ.

TEL-WHATSAPP: 0541- 311 21 21 (Yusuf bey)

 

 

 

 

 

 

a-f-s-t