Sedef Hastalığında Beslenme Diyetisyen

Sedef hastalığı ve egzama konusunda muzdarip olan kişiler özellikle stresli zamanlarda sedef  ve egzamalarının arttığını bilirler.

Aynı zamada,  beslenme şekline bağlı olarak, bazı yiyecekleri yediklerinde sedefin azdığını, bazı yiyecekleri yediklerinde ise sedef yada egzamanın  azaldığını bilirler. Bu bize şunu göstermektedir ki, sedefe iyi gelen yiyecekler olduğu gibi  sedefe iyi gelmeyen yiyecekler olduğunu göstermektedir.

O nedenle sedefli hastaların yemesi gereken yiyecekler , sedefli hastaların yememesi gereken yiyecekleri bilirseniz, sedefinizi azdırmadan hayatınızı  geçirebileceğinizi bilmelisiniz.

Sedef hastalığı konusunda uzman bir diyetisyen size bu konuda detaylı yiyecek bilgisi verecektir. Ayrıca şunu söylemek gerekir ki , sedef hastalığında, bazı yiyecekler bazı kişilere iyi gelirken, aynı yiyecekler bazılarına iyi gelmemektedir.

Görüşeceğiniz diyetisyen, yaptığı inceleme sonucunda bu konu detaylı bilgiyi size verecektir.

Sedefin en önemli etkenlerinden biri olan STRES aslında dış etkenlerden kaynaklandığı gibi, aslında . yediğiniz yiyeceklerin de stresinizin seviyesini etkilediğini, bazı yiyeceklerinizin stresinizi arttırdığını , bazı yiyeceklerinizin de stresinizi azalttığını biliyor musunuz? Böylece stresiniz azaldığında da sedefinizin rahatladığını, düzelmeye başladığını hissetmişinizdir.

Size bir örnek vermek istiyorum.

Amerika da bulunan TEXAS ı bilirsiniz, eski kovboy filmlerinden, silahların patlamasından hatırlarsınız.Texas da herkes genellikle sinirlidir, agresifdirler. Her an silahlar patlamaya hazırdır. Şimdi aklınıza bu insanların yapılarının sinirli ve agresif oldukları gelir, aslında bu kişilerin , yani bir şehirde herkesin aslında yedikleri yiyeceklerin özelliklerinden dolayı böyle sinirli olduklarını söylesem inanır mısınız?

Belkide Texas da birçok sedef hastası vardı.

Dikkat ederseniz, yediklerimiz bizim davranışlarımızı bile etkiliyor, oysa biz dışardan kişin yapısının öyle olduğunu sanıyoruz.

Amerikalılar, daha sonra bir araştırma yapıyorlar, Teksas da bulunan kişiler niye böyle sinirliler diye.

Yapılan araştırmanın sonucu çok ilginç.

Araştırma sonucunda , Teksas daki toprakta, lityum elementi yok denecek kadar az imiş. Tabiki toprakta lityum elementi , yok denecek kadar az olunca, dolayısıyla bitkilerde ve  hayvanlarda ve sonuçta insanlarda lityum elementi yok denecek kadar azmış.

İnsanda olması gereken lityum elementi miktarı, olması gerekende az olduğu içinde , insanlar sinirli ve agresif oluyorlarmış.

Acaba sizler, bu güne kadar yediğiniz hangi yiyeceklerde lityum vardı biliyor muydunuz?  Acaba yediğiniz yiyecekler eksik olan belli mineral, vitamin ve aminoasitlerden dolayı  sinirleniyor , stresiniz artıyor olmasın, yada bu mineral ve vitaminlerin eksikliği sizde kolay sinirlilik hali oluşturuyor olmasın.

Bu konuda  sedef hastalığı uzman bir diyetisyen yiyecekler konsuda da detaylı bilgi verecektir.

Daha sonra yaptığım bir araştırmada, şunu gördüm, sakinleştirici ilaçlar içerisinde LİTYUM VAR.

Görüyorsunuz, aslında yiyeceklerden almamız gereken mineral ,  yediklerimizden almadığımız için , doktor size mecburen kimyasal olan ilaçları vermek zorunda kalıyor. Aslında doğru beslenmiş olsak, belkide bu ilaçlara gerek kalmayacak, zaten sakin bir yapımız olacak.

Sede hastalığı beslenmesi konusunda uzman bir diyetisyen ile görüşmek ve randevu almak için

ARAYINIZ.

Tel-Whatsapp: 0541-311 21 21 (Yusuf bey)

 

a-f-s-t