Ameliyat sonrası beslenme diyetisyeni

Ameliyat sonrası beslenme Diyetisyeni

 

Sağlıklı belenmenin önemli aşamlarından biri de ameliyat sonrası beslenme  çeşididir. Gecirilen farklı ameliyatlardan sonra farklı beslenme şekilleri uygulanmaktadır. Özellike diyetisyen kontrolünde şekillenecek olan diyet ile ameliyat sonrası daha sağlıklı bir gelişirim gözlenebilir.

Özellikle cerrahi işlemin ağır geçtiği vakalardan sonraki beslenme şeklindeki diyet uygulaması daha sıkı olmak zorundadır. Çünkü cerrahi işlem sonucunda kesilen bölgelerde iltihap oluşmasını en aza indirmek içinde yiyilen yiyeceklerde vücutta iltihaplanmayı azaltıcı yiyecekler yenmesi önemlidir. Ayrıca ameliyat sonrası yatalak olan hastalarda,  uzun süre hareket edilemeyen yada az hareket sağlanabilen durumlarda ise, kasları güçlendirici yiyecekler yenmesi önemlidir.

 

Kesimli ve dikişli olan cerrahi müdahalelerde ise, her hangi bir zedelenmeden dolayı, kan akışını en aza indirgemek için ise, kanı sulandırmayan,  kan sulandırma etkisi en az olan yiyecekler yenmesi faydalı olacaktır, özellikle ilk günlerde.

Bu gibi ameliyat sonrası beslenme şeklinin belirlenmesi   uzman diyetisyen kontrolünde olması en ideal olandır.

 

Size en yakın  tecrübeli, profesyonel uzman  ameliyat sonrası beslenme uzmanı diyetisyen ile görüşmek ve randevu almak için bizimle direkt irtibata geçiniz.

 

Tel-Whatsapp:  0541-311 2121

a-f-s-t